دوره فرانتند ReactJS بوت کمپ

بوت کمپ تخصصی فراوین

در این بوت کمپ با انواع مهارت های لازم برای برنامه نویسی وب آشنا خواهید شد و در پایان دوره، زیر نظر یک مربی باتجربه، عملاً روی یک پروژه کار خواهید کرد تا برای ورود به بازار کار کاملاً آماده شوید.

دوره فرانتند ReactJS بوت کمپ
آموزش‌های تخصصی نظری
۶۳ جلسه

آموزش‌های تخصصی نظری

کارگاه مهارت آموزی
۱۱ جلسه

کارگاه مهارت آموزی

ظرفیت دوره
۲۵ نفر

ظرفیت دوره

مهلت ثبت نام

00
00
00
00

معرفی بوت کمپ

فرانت (Front) یا جلوی یک وب سایت، همان چیزی است که با آن در تعامل هستید و در مرورگر خود مشاهده می‌کنید. فرانت یعنی رو به رو، یعنی آنچه که کاربر می‌بیند، و این شامل رنگ ها، دکمه ها، تصاویر، لوگو، ساید بار، منو ها و خلاصه هرآنچه که مربوط به ظاهر است، می‌شود. توسعه دهنده فرانتند هم کسی است که با بهره‌گیری از زبان های نماد گذاری این حوزه، هر آنچه که برای ساخته شدن یک وب سایت نیاز است را سازمان دهی کرده و به درستی آن را نمایش می‌دهد. از آنجا که فرانتند در تعامل با کاربر انجام می‌شود، به آن Client-Side Web Development نیز گفته می‌شود.

زبان های توسعه Front-End

اصلی ترین زبان های توسعه فرانتند، زبان های HTML , CSS و JavaScript هستند. هرچند که برای سهولت کار میتوان از ساختار Bootstrap و کتابخانه ی JQuery و افزونه های Css نیز بهره برد. اما Base کار، با همان دو زبان اصلی است.

تفاوت Front-End Development و Back-End Development

آیا یک توسعه دهنده وب باید به طور هم زمان بر Front-End و Back-End مسلط باشد؟ کدام یک از این دو حوزه ضروری تر و مهم تر هستند؟ اصلا منظور از توسعه دهنده Back-End چیست؟ این ظاهر کار است، در پشت صحنه چه میگذرد؟
فرض کنید میخواهید یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید و برای اینکار از یک توسعه دهنده ی فرانتند کمک می‌گیرید. Front-End Developer هم شروع می‌کند ابتدا طرح وب سایت شما را از UI دیزاینر دریافت می‌کند و مطابق طرح شروع به کد زدن می‌کند.
ابتدا با HTML ساختار کلی و بخش های سایت را تعریف کرده و بعد با CSS به آن ساختار، استایل و جلوه ای خاص می‌دهد. بعد با JavaScript شروع به ایجاد فرم تماس، اسلاید شو، منو های کشویی و… می‌کند. در نهایت سعی میکند با پیروی از اصولی خاص، سایت شما را برای انواع سیستم عامل های مختلف و مرورگر های مختلف، در دستگاه های مختلف مثل موبایل، تبلت، لپ تاپ ریسپانسیو یا واکنشگرا کند. و این چیزی می‌شود که شما مشاهده میکنید و لذت می‌برید.
در این صورت کار تکمیل است و زمان آن رسیده که فروشگاه آنلاین خود را باز کنید تا کاربران از آن بازدید کنند و محصولات دلخواه خود را سفارش دهند.
حالا ما از شما یک سئوال داریم. الان اطلاعات مربوط به محصولات، خرید ها، پروفایل کاربران و کلی موارد دیگر را چگونه می‌خواهید مدیریت کنید؟ چگونه می‌خواهید ابتدا آن را ذخیره کنید تا در مرحله بعد مدیریت کنید؟! اینجاست که توسعه دهنده Back-End وارد عمل می‌شود و شما بالاخره متوجه می‌شود در پشت صحنه چه خبر است!
حتما تا الان متوجه شده اید که برای ذخیره سازی و مدیریت کلیه اطلاعات وب سایت خود (اطلاعات مربوط به مشتری و محصولات و..) احتیاج به یک پایگاه داده یا Data Base دارید. همانطور که از نامش مشخص است، دیتا بیس یا پایگاه داده، بانک اطلاعاتی سایت شما را تشکیل می‌دهد.
با این وجود، شما به سادگی میتوانید اطلاعات را ذخیره ، سازمان دهی، ویرایش و یا بازیابی کنید. که البته تمام این ها رو سرور اجرا می‌شود. نگران نباشید به طور تخصصی و شفاف تمام این موارد را در مسیر رشد Back-End توضیح خواهیم داد.
متداول ترین پایگاه داده ای که از آن استفاده می‌کنیم، MySQL است، البته که میتوان از SQL Server، Oracle و .. نیز استفاده کرد. خلاصه… تمام برنامه های شما دارای یک کد اولیه است که این کد اولیه باید به زبان دیگری تبدیل شود. چرا؟ برای اینکه پایگاه داده بتواند آن را تشخیص دهد و بفهمد.
نتیجه اینکه، یک Back-End Developer تمام کد های لازم برای راه اندازی سایت را از Front-End Developer دریافت کرده و بعد با استفاده از زبان های PHP یا Python و.. آن را به زبانی قابل فهم برای دیتا بیس تبدیل میکند

Front-End مهم تر است یا Back-End ؟

ممکن است این فرض پیش آید که توسعه دهنده Back-End کار سخت تری انجام میدهد و ارزش کار او بیشتر است اما باید بگوییم، جز توسعه دهنده فرانتند چه کسی میخواهد کد های لازم را به دست Back-End Developer برساند؟
واقعیت این است که Front-End و Back-End دو روی سکه هستند و برای راه اندازی کامل سایت به وجود هر دو آنها نیاز است. پس هیچکدام بر یک دیگر برتری ندارند بلکه آنها مکمل یکدیگرند. از طرفی شما نمیتوانید هم زمان هر دو حوزه را توسعه دهید.
شاید چند سال پیش این نظریه کمی منطقی به نظر می‌رسید اما با پیشرفت روز افزون علم و رشد فزاینده مباحث و همچنین گسترش شاخه های این دو حوزه، عقلانی است که به طور تخصصی یکی از دو بخش Frontend یا Backend فرا گیرید و متخصص همان حوزه شوید.

مخاطبین بوت کمپ

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات، که می خواهند برای ورود به بازار کار آماده شوند.
 • دانشجویانی که می خواهند درس کارآموزی خود را به بهترین و مفیدترین شکل ممکن سپری کنند.
 • افرادی كه علاقه مند به كار در زمينه برنامه نويسی و ورود منطقی به شركت های موفق هستند.
 • افرادی كه می خواهند برنامه نویسی را برای کار روی پروژه های شخصی خود یاد بگیرند.
 • افرادی که تا حدی برنامه نویسی وب را یاد دارند، اما می خواهند به طور عمیق و تخصصی در این شغل کار کنند.

تقویم آموزشی

۲ بهمن ۱۴۰۰
مهلت پرداخت شهریه و تکمیل ثبت نام
اعلام می‌شود
جلسه معارفه
اعلام می‌شود
شروع دوره های آموزشی
اعلام می‌شود
آزمون جامع
اعلام می‌شود
مهلت پرداخت شهریه کارورزی
اعلام می‌شود
شروع دوره کارورزی
اعلام می‌شود
مهلت تحویل پروژه ها و ارزیابی نهایی

محتوای دوره

درس 1

ساختار داده‌ها و الگوریتم

درس 2

اینترنت و وب

درس 3

HTML & CSS

درس 4

جاوا اسکریپت

درس 5

DOM

درس 6

Programming Tools

درس 7

CSS Frameworks

درس 8

Source Management Tools (Git)

درس 9

Advanced JavaScript

درس 10

JavaScript Frameworks

درس 11

Build Tools

درس 12

TypeScript

درس 13

Performance

درس 14

Test for JavaScript

درس 15

Advanced CSS

درس 16

PWA

درس 17

آزمون جامع

درس 18

دوره کارورزی

مهندس شفائی ۱۱ جلسه

درس 19

تحویل و ارزیابی پروژه های کارورزی

مزایای این بوت کمپ

مبلغ سرمایه گذاری

 • قیمت دوره های آموزشی نظری

  این مبلغ بابت بسته کامل دوره های آموزشی نظری و آزمون جامع است.

  • 25 نفر ظرفیت دوره
  • مشمول بورسیه شغلی
 • قیمت دوره کاروزی

  این مبلغ بابت دوره کارورزی است.

  • لزوم کسب ۸۰٪ نمره از آزمون جامع
  • مشمول بورسیه شغلی

اساتید دوره

مهندس روح اله جوادی
مهندس روح اله جوادی

مدیریت محصول

 • ۱۵ سال سابقه کار
 • فراوین و توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۳ دوره فراوین
داستان زندگی کاری من به سال 1385 باز می گردد. حدود 7 سال به عنوان مهندس نرم افزار در تخصص بکند و تحلیل و معماری سیستم تجربه کسب کرده ام. با تأسیس شرکت خودم در سال 1392 در سمت مدیر فنی نقش ایفا کردم و به مرور به سمت مدیریت محصول متمرکز شدم و اکنون در مجموعه فراوین و پیام رسان گپ در همین جایگاه شغلی، مشغول به کار هستم.
مهندس حسین فرهمندنژاد
مهندس حسین فرهمندنژاد

برنامه نویس بکند

 • ۳ سال سابقه کار
 • شرکت توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۳ دوره فراوین
برنامه نویس و توسعه دهنده وب به صورت متمرکز با زبان Golang و فریمورک NodeJs هستم.عاشق چالش های پرفورمنسی و زمان اجرا در مقیاس های بزرگ مثل دیتابیس های sql و nosql و سرچ و به دنبال راه حل های خاص برای‌شان هستم. زبان و تکنولوژی برایم محدودیتی ندارند.سعی میکنم یک دریای خیلی عمیق و یک اقیانوس کم عمق از علم و دانش کامپیوتر داشته باشم. چندین ترم TA دروس برنامه سازی پیشرفته و مبانی کامپیوتر رشته کامپیوتر دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی بودم و هم اکنون در تیم فنی پیام‌رسان گپ مشغول به کار هستم.
مهندس امید شفایی
مهندس امید شفایی

برنامه نویسی فرانتند

 • ۷ سال سابقه کار
 • شرکت توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۳ دوره فراوین
تحصیلات دانشگاهی من در حوزه فناوری اطلاعات بود و از سال 1394 همزمان با تحصیل، وارد حرفه برنامه نویسی شدم. در ابتدا کارم با برنامه نویسی اندروید شروع شد. از سال 1396 وارد حوزه برنامه نویسی فرانتند وب شدم و با فریمورک های مختلف جاوا اسکریپت از جمله
مهندس بهروز اسلامی
مهندس بهروز اسلامی

برنامه نویس فرانتند

 • ۵ سال سابقه کار
 • شرکت رایان
 • مدرس ۳ دوره فراوین
مهندس صنایع اما برنامه‌نویس و توسعه دهنده وب با ۶ سال سابقه فعالیت در چندین شرکت مختلف، متخصص nodejs و angular. در حال حاضر به عنوان توسعه دهند در مجموعه کدنویس پرداز رایان مشغول فعالیت هستم.
مهندس مجتبی قاسم زاده تهرانی
مهندس مجتبی قاسم زاده تهرانی

برنامه نویس فرانتند

 • ۶ سال سابقه کار
 • شرکت توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۶ دوره فراوین
بنده برنامه‌نویس ارشد فرانت‌اند در پیامرسان گپ هستم. یادگیری و یاددهی را بسیار دوست دارم، و چندین دوره در بوت‌کمپ فراوین تدریس داشته‌ام.
مهندس هاشم قصابان
مهندس هاشم قصابان

برنامه نویس فرانتند

 • ۵ سال سابقه کار
 • شرکت پارت
 • مدرس ۳ دوره فراوین
برنامه نویس و توسعه دهنده وب که به صورت تخصصی با فریمورک‌های javascript (Vue.js,React.js) مشغول فعالیت می‌باشد. در حال حاضر به عنوان برنامه نویس در شرکت پردازش اطلاعات مالی و مشاور سرمایه گذاری پارت مشغول فعالیت هستند. از جمله مهارت‌های ایشان می توان تسلط کامل به مباحث UI شامل html, css, scss - less و انواع معماری‌های کلاینت و تسلط بالا به ui فریمورک‌های مختلف و دیگر کتابخانه‌های javascrpt و همچنین وردپرس اشاره کرد