برنامه نویسی بکند با NodeJs

بوت کمپ تخصصی برنامه نویسی

در این بوت کمپ با انواع مهارت های لازم برای برنامه نویسی وب آشنا خواهید شد و در پایان دوره، زیر نظر یک مربی باتجربه، عملاً روی یک پروژه کار خواهید کرد تا برای ورود به بازار کار کاملاً آماده شوید.

برنامه نویسی بکند با NodeJs
آموزش‌های تخصصی نظری
۸۳ جلسه

آموزش‌های تخصصی نظری

کارگاه مهارت آموزی
۱۱ جلسه

کارگاه مهارت آموزی

ظرفیت دوره
۲۵ نفر

ظرفیت دوره

مهلت ثبت نام

00
00
00
00

معرفی بوت کمپ

برنامه نویسی بک اند (Back End) مربوط به کدنویسی و برنامه نویسی هر آن چیزی است که کاربر آن را مشاهده نمیکند و مربوط به کارهای پشت صحنه وب سایت است. برای مثال وقتی که یک وبسایت، مقالات را از دیتابیس دریافت میکند، یک امر مربوط به بک اند است. وظیفه‌ی یک برنامه نویس بک اند، برنامه نویسی چیزهایی است که هسته اصلی یک وبسایت هستند و کاربر کدهای آن‌را بصورت مستقیم مشاهده نمیکند.

زبان‌های توسعه Back-End

برنامه نویسی بک اند به قسمتی از وب سایت گفته میشود که برای کاربر قابل دیدن نیست و به مسائل پشت پرده مربوط است و به سه قسمت اصلی تقسیم می‌شود که عبارت است از سرور، برنامه و پایگاه داده database.

تفاوت Front-End Development و Back-End Development

آیا یک توسعه دهنده وب باید به طور هم زمان بر Front-End و Back-End مسلط باشد؟ کدام یک از این دو حوزه ضروری تر و مهم تر هستند؟ اصلا منظور از توسعه دهنده Back-End چیست؟ این ظاهر کار است، در پشت صحنه چه میگذرد؟
فرض کنید میخواهید یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید و برای اینکار از یک توسعه دهنده ی فرانتند کمک می‌گیرید. Front-End Developer هم شروع می‌کند ابتدا طرح وب سایت شما را از UI دیزاینر دریافت می‌کند و مطابق طرح شروع به کد زدن می‌کند.
ابتدا با HTML ساختار کلی و بخش های سایت را تعریف کرده و بعد با CSS به آن ساختار، استایل و جلوه ای خاص می‌دهد. بعد با JavaScript شروع به ایجاد فرم تماس، اسلاید شو، منو های کشویی و… می‌کند. در نهایت سعی میکند با پیروی از اصولی خاص، سایت شما را برای انواع سیستم عامل های مختلف و مرورگر های مختلف، در دستگاه های مختلف مثل موبایل، تبلت، لپ تاپ ریسپانسیو یا واکنشگرا کند. و این چیزی می‌شود که شما مشاهده میکنید و لذت می‌برید.
در این صورت کار تکمیل است و زمان آن رسیده که فروشگاه آنلاین خود را باز کنید تا کاربران از آن بازدید کنند و محصولات دلخواه خود را سفارش دهند.
حالا ما از شما یک سئوال داریم. الان اطلاعات مربوط به محصولات، خرید ها، پروفایل کاربران و کلی موارد دیگر را چگونه می‌خواهید مدیریت کنید؟ چگونه می‌خواهید ابتدا آن را ذخیره کنید تا در مرحله بعد مدیریت کنید؟! اینجاست که توسعه دهنده Back-End وارد عمل می‌شود و شما بالاخره متوجه می‌شود در پشت صحنه چه خبر است!
حتما تا الان متوجه شده اید که برای ذخیره سازی و مدیریت کلیه اطلاعات وب سایت خود (اطلاعات مربوط به مشتری و محصولات و..) احتیاج به یک پایگاه داده یا Data Base دارید. همانطور که از نامش مشخص است، دیتا بیس یا پایگاه داده، بانک اطلاعاتی سایت شما را تشکیل می‌دهد.
با این وجود، شما به سادگی میتوانید اطلاعات را ذخیره ، سازمان دهی، ویرایش و یا بازیابی کنید. که البته تمام این ها رو سرور اجرا می‌شود. نگران نباشید به طور تخصصی و شفاف تمام این موارد را در مسیر رشد Back-End توضیح خواهیم داد.
متداول ترین پایگاه داده ای که از آن استفاده می‌کنیم، MySQL است، البته که میتوان از SQL Server، Oracle و .. نیز استفاده کرد. خلاصه… تمام برنامه های شما دارای یک کد اولیه است که این کد اولیه باید به زبان دیگری تبدیل شود. چرا؟ برای اینکه پایگاه داده بتواند آن را تشخیص دهد و بفهمد.
نتیجه اینکه، یک Back-End Developer تمام کد های لازم برای راه اندازی سایت را از Front-End Developer دریافت کرده و بعد با استفاده از زبان های PHP یا Python و.. آن را به زبانی قابل فهم برای دیتا بیس تبدیل میکند

Front-End مهم تر است یا Back-End ؟

ممکن است این فرض پیش آید که توسعه دهنده Back-End کار سخت تری انجام میدهد و ارزش کار او بیشتر است اما باید بگوییم، جز توسعه دهنده فرانتند چه کسی میخواهد کد های لازم را به دست Back-End Developer برساند؟
واقعیت این است که Front-End و Back-End دو روی سکه هستند و برای راه اندازی کامل سایت به وجود هر دو آنها نیاز است. پس هیچکدام بر یک دیگر برتری ندارند بلکه آنها مکمل یکدیگرند. از طرفی شما نمیتوانید هم زمان هر دو حوزه را توسعه دهید.
شاید چند سال پیش این نظریه کمی منطقی به نظر می‌رسید اما با پیشرفت روز افزون علم و رشد فزاینده مباحث و همچنین گسترش شاخه های این دو حوزه، عقلانی است که به طور تخصصی یکی از دو بخش Frontend یا Backend فرا گیرید و متخصص همان حوزه شوید.

مخاطبین بوت کمپ

 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات، که می خواهند برای ورود به بازار کار آماده شوند.
 • دانشجویانی که می خواهند درس کارآموزی خود را به بهترین و مفیدترین شکل ممکن سپری کنند.
 • افرادی كه علاقه مند به كار در زمينه برنامه نويسی و ورود منطقی به شركت های موفق هستند.
 • افرادی كه می خواهند برنامه نویسی را برای کار روی پروژه های شخصی خود یاد بگیرند.
 • افرادی که تا حدی برنامه نویسی وب را یاد دارند، اما می خواهند به طور عمیق و تخصصی در این شغل کار کنند.

تقویم آموزشی

۲۰ مهر ۱۴۰۰
همایش معارفه رایگان
۲۴ مهر ۱۴۰۰
مهلت تکمیل ثبت نام و پرداخت شهریه
۲۴ مهر ۱۴۰۰
شروع دوره های آموزشی
۶ بهمن ۱۴۰۰
آزمون جامع
۹ بهمن ۱۴۰۰
شروع کارگاه مهارت آموزی
۱۱ بهمن ۱۴۰۰
مهلت پرداخت شهریه کارگاه مهارت آموزی
۹ اسفند ۱۴۰۰
مهلت تحویل پروژه ها و ارزیابی نهایی

محتوای دوره

درس 1

ساختار داده‌ها و الگوریتم

درس 2

اینترنت و وب

درس 3

مفاهیم پایه و پیکربندی سیستم عامل

جهانبخش ۳ جلسه

درس 4

HTML & CSS

قصابان ۶ جلسه

درس 5

جاوا اسکریپت

اسلامی ۸ جلسه

درس 6

ابزارهای برنامه‌نویسی

ثابت ۲ جلسه

درس 7

مبانی NodeJS

مصطفوی ۳ جلسه

درس 8

برنامه نویسی شیء گرا (OOP)

مصطفوی ۳ جلسه

درس 9

Source Management Tools (Git)

شفائی ۳ جلسه

درس 10

مدل‌سازی داده‌ها

جوادی ۳ جلسه

درس 11

Relational Databases

جوادی ۶ جلسه

درس 12

کار با ORM ها برای ارتباط با دیتابیس

مصطفوی ۳ جلسه

درس 13

مفاهیم و انواع روش پیاده سازی API

ثابت ۲ جلسه

درس 14

الگوهای معماری MVC و MVVM

مصطفوی ۲ جلسه

درس 15

امنیت و AAA

جهانبخش ۳ جلسه

درس 16

فریمورک Nest

مصطفوی ۱۰ جلسه

درس 17

انواع تست نرم افزار

ثابت ۲ جلسه

درس 18

آزمون جامع

مصطفوی ۱ جلسه

درس 19

کارورزی

مصطفوی ۱۱ جلسه

درس 20

تحویل و ارزیابی پروژه ها

مصطفوی ۱ جلسه

مزایای این بوت کمپ

مبلغ سرمایه گذاری

 • قیمت دوره های آموزشی نظری

  این مبلغ بابت بسته کامل دوره های آموزشی نظری و آزمون جامع است.

  • ۲۵ نفر ظرفیت دوره
  • مشمول بورسیه شغلی
 • قیمت کارگاه مهارت آموزی

  این مبلغ بابت کارگاه مهارت آموزی است.

  • لزوم کسب ۸۰٪ نمره از آزمون جامع
  • مشمول بورسیه شغلی

اساتید دوره

روح اله جوادی
روح اله جوادی

مدیریت محصول

 • ۱۵ سال سابقه کار
 • فراوین و توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۳ دوره فراوین
داستان زندگی کاری من به سال 1385 باز می گردد. حدود 7 سال به عنوان مهندس نرم افزار در تخصص بکند و تحلیل و معماری سیستم تجربه کسب کرده ام. با تأسیس شرکت خودم در سال 1392 در سمت مدیر فنی نقش ایفا کردم و به مرور به سمت مدیریت محصول متمرکز شدم و اکنون در مجموعه فراوین و پیام رسان گپ در همین جایگاه شغلی، مشغول به کار هستم.
حسین فرهمندنژاد
حسین فرهمندنژاد

برنامه نویس بکند

 • ۳ سال سابقه کار
 • شرکت توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۳ دوره فراوین
برنامه نویس و توسعه دهنده وب به صورت متمرکز با زبان Golang و فریمورک NodeJs هستم.عاشق چالش های پرفورمنسی و زمان اجرا در مقیاس های بزرگ مثل دیتابیس های sql و nosql و سرچ و به دنبال راه حل های خاص برای‌شان هستم. زبان و تکنولوژی برایم محدودیتی ندارند.سعی میکنم یک دریای خیلی عمیق و یک اقیانوس کم عمق از علم و دانش کامپیوتر داشته باشم. چندین ترم TA دروس برنامه سازی پیشرفته و مبانی کامپیوتر رشته کامپیوتر دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی بودم و هم اکنون در تیم فنی پیام‌رسان گپ مشغول به کار هستم.
محمد جهانبخش
محمد جهانبخش

برنامه نویس بکند

 • ۹ سال سابقه کار
 • شرکت توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۳ دوره فراوین
هاشم قصابان
هاشم قصابان

برنامه نویس فرانتند

 • ۵ سال سابقه کار
 • شرکت پارت
 • مدرس ۳ دوره فراوین
برنامه نویس و توسعه دهنده وب که به صورت تخصصی با فریمورک های JavaScript (Vue.js,React.js( مشغول فعالیت می باشد. در حال حاضر به عنوان برنامه نویس در شرکت پردازش اطلاعات مالی و مشاور سرمایه گذاری پارت مشغول فعالیت هستند. از جمله مهارت های ایشان می توان تسلط کامل به مباحث Ui شامل Html , Css , Scss - Less و انواع معماری های کلاینت و تسلط بالا به ui فریمورک های مختلف و دیگر کتابخانه های Javascrpt ، همچنین وردپرس اشاره کرد
بهروز اسلامی
بهروز اسلامی

برنامه نویس فرانتند

 • ۵ سال سابقه کار
 • شرکت رایان
 • مدرس ۳ دوره فراوین
مهندس صنایع اما برنامه‌نویس و توسعه دهنده وب با ۶ سال سابقه فعالیت در چندین شرکت مختلف، متخصص nodejs و angular. در حال حاضر به عنوان توسعه دهند در مجموعه کدنویس پرداز رایان مشغول فعالیت هستم.
احسان ثابت
احسان ثابت

برنامه نویس بکند

 • ۱۰ سال سابقه کار
 • شرکت توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۲ دوره فراوین
من احسان هستم از نوع ثابت، حدود ۱۰ ساله که در حوزه آی‌تی فعالیت میکنم، به فناوری و تکنولوژی‌‌های جدید بسیار علاقه‌مند هستم، کارم رو با کارآموزی شروع کردم و در طی این سال‌ها با انجام انواع پروژه‌ها و عضویت در تیم‌های نرم‌افزاری مختلف تجربه‌های بسیار زیادی رو کسب کردم، هم اکنون نیز بعنوان بک‌اند دولوپر در پیام‌رسان گپ مشغول فعالیت هستم.
شروع کار من با زبان PHP بوده و در ادامه با Golang و NodeJS هم کار کردم. با دیتابیس‌های MySQL و MongoDB و همچنین Redis و ابزارهایی مثل Docker و GIT و ... تجربه کار عملی دارم. من از صحبت کردن با آدم‌ها لذت می‌برم و همیشه از اشتراک دانش استقبال می‌کنم و از آموزش چیزایی که بلد هستم به دیگران دریغ نمی‌کنم. و نهایتا تلاش می‌کنم در جایی که هستم، نقش مفیدی داشته باشم.
مصطفی مصطفوی
مصطفی مصطفوی

برنامه نویس بکند

 • ۱۰ سال سابقه کار
 • شرکت رایان
 • مدرس ۲ دوره فراوین
مدیر فنی شرکت رایان
امید شفایی
امید شفایی

برنامه نویس فرانتند

 • ۷ سال سابقه کار
 • شرکت توسعه سامان (پیام رسان گپ)
 • مدرس ۳ دوره فراوین
تحصیلات دانشگاهی من در حوزه فناوری اطلاعات بود و از سال 1394 همزمان با تحصیل، وارد حرفه برنامه نویسی شدم. در ابتدا کارم با برنامه نویسی اندروید شروع شد. از سال 1396 وارد حوزه برنامه نویسی فرانتند وب شدم و با فریمورک های مختلف جاوا اسکریپت از جمله